Pražští stolní tenisté získali na LODM 2017 dvě medaile

LODM 2017, logo

Ve dnech 25. – 27. června 2017 se v Brně v rámci Letní olympiády dětí a mládeže 2017 uskutečnil turnaj ve stolním tenisu. Hlavní město Prahu reprezentovalo družstvo ve složení: Jan Krameš (TJ Lokomotiva Vršovice), Kryštof Přída (SK DDM Kotlářka Praha), Veronika Šimůnková (TJ Slavoj Praha), Tereza Bartoňová (Slovan KST Bohnice), Vít Kadlec (TTC Elizza Praha), Michael Kopecký (SK DDM Kotlářka Praha), Natálie Handlová (Slovan KST Bohnice) a Klára Jungwirthová (AC Sparta Praha) pod vedením trenérů Luďka Laboutky a Martina Linerta.

Naši reprezentanti se v silné konkurenci neztratili. Družstvo mladších žáků Vítek Kadlec a Michael Kopecký dosáhlo vynikajícího výsledku, když po vyrovnaných výkonech nenašli přemožitele a vybojovali zlaté medaile. V rozhodujícím zápase Vítek Kadlec dokázal porazit pozdějšího vítěze dvouhry Štěpána Brhela z Jihomoravského kraje 13:11 v pátém setu.

Též výborného výsledku dosáhli naši starší žáci Kryštof Přída a Honza Krameš, kteří dokázali v semifinále porazit první nasazené družstvo soutěže, družstvo Královehradeckého kraje 3:2. Závěrečná dvouhra utkání byla vyvrcholením turnaje. Kryštof Přída vedl nad Filipem Jakubským již 2:0 na sety a vše vypadalo jasné, ale soupeř zabojoval, dokázal vyrovnat a v rozhodujícím setu vedl již 6:1. Kryštof se však nevzdal, dokázal vyrovnat a v koncovce zvítězil 12:10 a posunul tak náš tým do finále soutěže. Ve finále proti Moravskoslezskému kraji již našim chlapcům došli síly. Kryštof Přída sice dokázal zvítězit nad Alešem Rusnákem 3:2 na sety, když prohrával již 0:2 na sety, ale více nám již soupeři nedovolili, a tak po porážce 1:3 obsadili naši starší žáci výborné 2. místo.

Děvčatům se již tolik nedařilo. Mladší žákyně Natálka Handlová s Klárkou Jungwirthovou v úvodním utkání podaly velmi pěkný bojovný výkon proti Jihočeskému kraji, se kterým sice prohrály 1:3, ale ve čtyřhře holky prohrály ve dvou koncovkách a Natálka Handlová měla dokonce několik mečbolů na 10. nasazenou hráčku turnaje Evu Pokornou. Po následných vítězstvích nad Karlovarským a Jihomoravským krajem holky obsadily pěkné 9. – 10. místo.

Naše starší žákyně Verča Šimůnková a Terka Bartoňová měly trochu smůlu na los, kdy prohrály los o nasazení mezi 8 nejlepších družstev a v 1. kole na ně navíc čekalo domácí družstvo Jihomoravského kraje v čele s nejvýše nasazenou hráčkou turnaje Lindou Záděrovou. Holky prohrály po boji 1:3 a po další porážce s krajem Vysočina 2:3 obsadily 11. – 12. místo.

V soutěžích jednotlivců se nám již tolik nedařilo. Ve smíšené čtyřhře postoupili do dalších bojů pouze Vítek Kadlec s Natálkou Handlovou, na které v boji o medaile bohužel čekal velmi silný pár Květon, Sommerová z Plzeňského kraje. Ve dvouhrách postoupilo ze skupin 6 našich hráčů do hlavní soutěže, což samotné považuji za pěkný výsledek. Nepostoupily pouze Terka Bartoňová a Klárka Jungwirthová, které měly těžší rozlosování. Namále měla ve skupině Verča Šimůnková, která prohrála úvodní zápas s Natálií Nykodýmovou z Libereckého kraje. Pro postup musela ve druhém zápase porazit 8. nasazenou hráčku turnaje (později bronzovou) Anetu Matoušovou z Plzeňského kraje. Po velmi pěkném výkonu Verča zvítězila 3:1 a postoupila do hlavní soutěže. Zde prohrála po boji s Kristýnou Kacálkovou z Ústeckého kraje 1:3. Natálka Handlová nezopakovala proti Evě Pokorné výkon ze soutěže družstev a prohrála 0:3, Natálka byla příliš nervózní a prohrála koncovky úvodních dvou setů. Honza Krameš narazil v 1. kole na nejvýše nasazeného Honzu Mokrejše z Královehradeckého kraje. Honza podal velmi pěkný výkon, kdy dokázal dovést zápas do pátého setu. Honzovi bohužel nevyšel vstup do rozhodujícího setu a nakonec prohrál 2:3 na sety. Kryštof Přída vydal všechny své síly předchozí den v soutěžích družstev, a ty mu chyběly v zápase proti Jakubu Slapničkovi z Jižních Čech, a tak bohužel prohrál 0:3. Michael Kopecký prohrál v osmifinále s Filipem Karlem z Vysočiny 0:3, když doplatil na svoji přílišnou pasivitu, přesto podal bojovný výkon. Jediný Vítek Kadlec postoupil do čtvrtfinále, kde na něj bohužel čekal 1. nasazený Ondřej Květon z Plzeňského kraje. I tak podal Vítek velmi pěkný výkon a chybělo málo a mohl získat skalp dalšího kvalitního soupeře. Ve třetím setu za stavu 1:1 na sety měl za stavu 10:8 dokonce dva setboly, které bohužel nevyužil. Po porážce 1:3 obsadil v nabité konkurenci pěkné 5. – 8. místo.

Závěrem bych všem našim hráčům a hráčkám chtěl poděkovat za úspěšnou reprezentaci Pražského svazu stolního tenisu. Myslím si, že všichni k turnaji přistupovali zodpovědně, podávali kvalitní bojovné výkony a zejména po celou dobu turnaje fungovali jako tým. Též bych chtěl poděkovat Luďkovi Laboutkovi za kvalitní a náročné vedení našich družstev a hráčů.